Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Про освітній процес на Миколаївщині під час зимового локдауну

06/01/2021

 Відомо, що з 8 до 24 січня 2021 року включно в Україні розпочнуть діяти посилені карантинні обмеження. Посилений карантин передбачений постановою Уряду від 9 грудня №1236 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19».

 

Відповідно до пункту 4.1 протоколу регіональної комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА № 49 від 18 грудня 2020 року заборонено відвідування закладів освіти незалежно від форми власності здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

 

Більшість шкіл Миколаївської області організовують освітній процес після зимових канікул у дистанційному форматі. В окремих територіальних громадах змінили структуру навчального року. Усі заклади дошкільної освіти та спеціальні заклади освіти (спеціальні школи-інтернати) працюватимуть у звичайному режимі.

 

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» заклади освіти вирішують самі яким має бути освітній процес. Рішення приймаються з урахуванням планів навчального курсу, виробничої практики. Проте, усі заклади повинні так спланувати свою роботу, щоб, насамперед, зберегти здоров’я дітей. Тому навчання має бути організоване з урахуванням протиепідемічних заходів.

 

Закладам професійної (професійно-технічної) освіти області рекомендована організація освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання з внесенням відповідних змін до розкладу занять. Разом з цим, практичну частину освітньої програми рекомендовано спланувати за окремим графіком. Тому для випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти навчання та здачу іспитів продовжили до 6 січня. Студенти інших курсів займатимуться також до цього ж числа. Це зумовлено тим, щоб на час локдауну у здобувачів освіти були канікули. А вже після них – повноцінне навчання та виробнича практика у майстернях.

 

Щодо закладів вищої та фахової передвищої освіти, то у разі проведення в закладах освіти згідно з графіком освітнього процесу у зазначений проміжок часу практичної підготовки здобувачів освіти та екзаменаційних сесій навчання має здійснюватися виключно у дистанційному режимі.

 

Заклади позашкільної освіти під час запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів працюють у дистанційному форматі із застосуванням нових форм дистанційної роботи.

 

Всі новини →