Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

УВАГА ПТАШИНИЙ ГРИП ПТИЦІ !

29/12/2020

В зв'язку з виникненням захворювання птиці на грип в домогосподарствах громадян села Кандибине, Новоодеського району, Миколаївської області, що підтверджено результатами досліджень патологічного (біологічного) матеріалу № 003764 п.м./20 від 04 грудня 2020 року випробувального центру Одеської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує:

         Грип птиці (Intluenza) – високо контагіозне захворювання птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів та системи травлення.

         Збудником грипу птиці є – вірус, який має спорідненість з вірусами грипу людини, коня, свині та унікальну здатність змінювати свою антигену і патогенну структуру.

         Джерело інфекції – хвора й перехворіла на грип дика перелітна та синантропна (ворони, шпаки, голуби, горобці і ін.) птиця. Інкубаційний період хвороби 2-7 днів. Смертність птиці може досягати до 100%. Хвороба проявляється хрипами, а також посинінням видимих слизових оболонок, гребеня, сережок, набряком голови та діареєю.

         Власникам птиці необхідно – не допустити контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею закривши її в пташниках, хлівах, і на подвір’ї.

         Забороняється випускати на водоймища домашню водоплавну птицю.

         В разі захворювання чи загибелі птиці Вам необхідно терміново звернутися до спеціалістів ветеринарної медицини Очаківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, тел. (05154) 3-03-19; 3-03-37; 3-03-58.

        

 

Березанське міжрайонне управління

Держпродспоживслужби

Всі новини →