Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Голова районної державної адміністрації Олексій Допіра взяв участь у засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Очаківській райдержадміністрації,

24/12/2020

 24 грудня 2020 року голова районної державної адміністрації Олексій Допіра взяв участь у засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Очаківській райдержадміністрації, на якому розглянуто питання «По алгоритму, дій при виникненні грипу птиці на території Очаківського району», враховуючи реальну підозру спалаху цієї хвороби в районі.

У ході роботи члени комісії були проінформовані, що 24грудня 2020 р. до Одеського РДЛДПСС направлено патматеріал з трьох трупів птиці, виявлених у приватному господарстві одного з сіл Очаківського району, по підозрі на хворобу пташиного грипу, враховуючи те що у сосідньому районі виявлено зазначену хворобу.
Засіданням ДНПК при Новоодеській РДА запроваджено карантин по грипу птиці. Визначено епізоотичним осередком с. Кандибине. Згідно результатів дослідження Миколаївської ОРДЛДПСС із патматеріалу, відібраного від 6 трупів птиці виявлено РНК вірус птиці грипу типу А1 субтипу Н5.
12.12.2020 року позачерговим засіданням ДНПК при Новоодеській райдержадміністрації визначено неблагополучним пунктом по грипу птиці в с. Новооматвіївське та затверджено план з ліквідації захворювання, який включає в т.ч. зонування. Визначено буферну зону, до якої ввійшли населені пункти: с. Кандибине, с. Сельвестрівське, Новоодеського району та туристичний двір «Золота підкова". Визначено зоною нагляду від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населені пункти: с. Новоінгулка Новоодеського району, с. Степанівка Баштанського району та с. Капустине Вітовського району.
На підставі вищезазначеного, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Очаківсьскій РДА прийняла рішення:
- розмістити на офіційному сайті райдержадміністрації повідомлення про запровадження карантину по грипу птиці в с. Кандибине, с. Новоматвіївське Новоодеського району, Миколаївської області та про здійснення профілактичних заходів спрямованих на недопущення поширення хвороби;
- провести роз’яснювальну роботу серед населення про заходи біобезпеки, ізольованого утримання птиці (особливо водоплавної) в особистих підсобних господарствах, необхідності інформування спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці, або невластиву їм поведінку;
- провести обстеження узбережжя водойм, на предмет виявлення трупів птиці з доставкою біологічних матеріалів до Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на грип птиці.
- підготувати обладнання, для спорудження дезпостів,
- формування груп реагування та інше.

Всі новини →