Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Управління соціального захисту населення Очаківської районної адміністрації інформує

30/07/2020

 Відповідно до Закону України від 02 червня 2020 року № 646-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» 22 липня 2020 року урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 632 «Про деякі питання виплати державної соціальної допомоги».

 Постановою № 632:
1) затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, яким встановлено єдиний порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім»ї (домогосподарств) для всіх видів соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї (домогосподарства).
Для реалізації такого підходу запроваджується обмін інформацією з ДПС, Пенсійним фондом України та скасовується необхідність надання додаткових довідок про доходи від заявників. Крім того, при розрахунку доходу включатиметься розмір «чистої» заробітної плати (сума доходу без податку на доходи фізичних осіб).
Також вищезазначеним Порядком чітко визначено види доходу, які враховуються (не враховуються) у сукупному доході сімей. 
Для працездатних осіб, які тривалий час не отримували доходи, встановлюється диференційована величина «умовного доходу» при розрахунку середньомісячного доходу.
2) затверджено нову редакцію Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям, яким посилюється адресність надання державної соціальної допомоги. Основним принципом надання допомоги малозабезпеченим сім»ям визначено об»єктивність причин отримання низьких доходів або їх відсутності у непрацюючих працездатних членів. При цьому в програмі допомоги малозабезпеченим сім»ям залишаються особи, які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними трирічного (шестирічного) віку та хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність; за особою з інвалідністю 1 чи 11 групи, за дитиною   з інвалідністю віком до 18 років; особи, які надають соціальні послуги з догляду, багатодітні сім»ї або одинокі матері;
3) передбачається впровадження мотиваційних заходів для тих одержувачів державної соціальної допомоги, які працевлаштовувалися у період отримання допомоги. У разі працевлаштування таких осіб при черговому призначенні допомоги до сукупного доходу враховуватиметься лише 50 % отриманого доходу, для поступового переходу від отримання допомоги до самозабезпечення;
4) запроваджуються однакові адресні підходи при наданні державної допомоги малозабезпеченим сім»ям та допомоги на дітей одиноким матерям;
5) удосконалено порядки надання окремих видів державної допомоги, зокрема тимчасової державної допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім»ях шляхом:
визначення права на призначення тимчасової допомоги на підставі відомостей з Єдиного реєстру боржників про одного з батьків, який ухиляється від сплати аліментів.
поновлення виплати допомоги багатодітним сім»ям на період канікул.
Постановою №632 також встановлено, що перерахунок допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачується в січні-червні 2020 р. проводиться з 1 січня 2020 р. у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. На дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, - 3,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Звертаємо увагу, що з 1 липня 2020 р. призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні-червні 2020 р. здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім»ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні-серпні 2020 р. призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.

Всі новини →