Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Державна допомога “Муніципальна няня”

03/07/2020

 З січня 2019 року в Україні почала працювати нова державна ініціатива – “Муніципальна няня”. За цією програмою батьки, у яких є діти до трьох років, можуть офіційно найняти на роботу няню і отримувати за це щомісячну компенсацію в розмірі з 01.01.2020 - 1779 грн., з 01.07.2020 – 1859 грн., з 01.12.2020 – 1921 грн. (розмір виплат прирівнюється до мінімального прожиткового мінімуму на дітей до 6 років).

Право на отримання компенсації послуги «муніципальня няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до тьох років і на законних підставах проживають на території України. Їм обов’язково потрібно укласти офіційний договір з нянею, а у самих нянь має бути офіційне оформлення, тобто вони можуть працювати в агентствах або ж мати статус фізичної особи-підприємця (ФОП).  Протягом місяця після того, як батьки укладуть договір і наймуть на роботу, вони повинні будуть  протягом місяця подати до УСЗН за місцем проживання наступні документи:
-  заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
-заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунку в установі банку;
- копію та оригінал договору між отримувачем послуги та «муніципальною нянею»;
- документи, що підтверджують витрати на оплату послуг няні;
- копію та оригінал свідоцтва про народження дитини;
- копію та оригінал паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;
- копію та оригінал документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
- копію та оригінал ідентифікаційного коду отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;
- копію та оригінал рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
Компенсація послуги “муніципальна няня” призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею.
У разі продовження терміну цього договору виплата компенсації послуги «муніципальна няня» продовжується за заявою отримувача послуги «муніципальна няня».
Виплата компенсації послуги “муніципальна няня” здійснюється щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги “муніципальна няня” документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні.
Одержання отримувачами послуги “муніципальна няня” інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації послуги “муніципальна няня”.
Компенсація послуги “муніципальна няня” не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
Отримувачу послуги “муніципальна няня” може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги “муніципальна няня” у разі подання пакета документів не в повному обсязі, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
  У договорі, який укладається між батьками та нянею зазначаються всі умови: не лише назва послуги, а й обсяг конкретних заходів, строк та умови, вартість та відповідальність сторін. Батьки можуть прописати всі моменти, які є для них значущими та важливими. Звичайно, всі умови повинні бути прийнятними та відповідати діючому законодавству. І важливо, щоб обсяг робіт відповідав тій сумі коштів, яку родина готова виділяти з сімейного бюджету на няню. Сума, яку батьки можуть отримувати на компенсацію послуг няні – це додаткова підтримка молодої родини. Тож не слід нею нехтувати. Особливо в тому випадку, коли в родині є непрацююча бабуся, яка згодна виділяти час на виховання та догляд за онуками. При офіційному оформленні вона зможе отримувати незначні кошти, і при цьому їй буде враховуватися страховий стаж для виходу на пенсію.
Батьки самостійно знаходять людину, яка, за їх думкою, буде якнайкраще доглядати за дитиною. І після цього оформлюють послуги муніципальної няні.
Обов’язково до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу з догляду за дитиною до трьох років,  подати в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб (зокрема, з використанням сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги „муніципальна няня”.     Протягом одного робочого дня інформувати про розірвання договору, продовження строку його дії або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги „муніципальна няня”.
У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату послуги “муніципальна няня”, виплата компенсації - припиняється.
Після подання документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні, виплата послуги поновлюється з місяця, за який було здійснено оплату послуги “муніципальна няня”.
Виплата раніше призначеної компенсації послуги “муніципальна няня” припиняється, у разі коли отримувачем послуги “муніципальна няня” було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до трьох років, які вплинули на призначення компенсації послуги “муніципальна няня”, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, — з місяця, в якому виявлено порушення, а також у  разі переїзду отримувача послуги “муніципальна няня” до іншої адміністративно-територіальної одиниці і виникнення обставин, що унеможливлюють виплату компенсації послуги “муніципальна няня” (розірвання договору, смерть отримувача послуг “муніципальна няня”, дитини, припинення діяльності фізичної особи — підприємця, юридичної особи, яка надає послугу “муніципальна няня”), — з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни; за заявою отримувача послуги “муніципальна няня” — з місяця, наступного за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.
Рішення місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про відмову у призначенні компенсації послуги “муніципальна няня” може бути оскаржене в судовому порядку.
 

Всі новини →