Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

24/04/2020

Уже  тридцять четвертий  рік поспіль квітень  оцінюється у нас не лише з теплом і відродженням природи, але й зі страшною катастрофою, трагедією багатьох тисяч людей, яких іменують універсальним  поняттям „чорнобильці”.  Щовесни традиційно згадують тих, чиє життя забрав  Чорнобиль і намагаються  розв’язати численні проблеми тих, хто втратив здоров‘я, мешкає на радіоактивно забрудненій території, переселенців.     
       У приборканні атомної стихії брали участь  понад  300 тисяч чоловік і нині кожен третій із них  - інвалід. А відлуння катастрофи спопеляючим крилом торкнулося доль понад 2,5 млн. українців, які нині мають статус постраждалих.         
         З метою захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та вирішення проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території та на виконання Закону України “Про статус та соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи” на персоніфікованому обліку в управлінні соціального захисту населення Очаківської райдержадміністрації станом на 01.04.2020 року знаходиться 102 особи, з них: 5 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії,  15 осіб – 2 категорії, 60 осіб  – 3 категорії, 22 - дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
           Для надання пільг відповідно до чинного законодавства в 2020 році передбачено кошти в сумі  105.2 тис. грн.
          За 3 місяці поточного року виплачено пільг та допомог на загальну суму 78,5 тис. грн., що на 100 % забезпечує потребу 3 місяців, в тому числі:
- монетизація за  житлово-комунальні послуги ( електроенергія, природний газ, водопостачання ) 20 особам  – 19,2 тис. грн.,
-  виплата адресної грошової допомоги  на придбання твердого палива 2 особам – 2,7 тис. грн., 
- компенсація на продукти харчування 20 особам на суму – 19,6 тис. грн.,
- одноразова матеріальна допомога на оздоровлення 15 особам на суму  1,9 тис. грн.,
- забезпечено безкоштовними ліками 15 осіб на загальну суму 7,7  тис. грн.
     Щорічно, відповідно до потреби оздоровлюється в санаторно – курортних закладах 1 особа потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.
     В 2020 році виплачена  матеріальна допомога 5 постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС до річниці Чорнобильської катастрофи на загальну суму 13000.0 тис грн. з обласного бюджету та 15 особам за рахунок коштів громад на загальну суму 14400,0 грн.  Проводиться аналіз колективних договорів підприємств, установ, організацій в частині, що передбачає виконання чинного законодавства з питань захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської АЕС.
Начальник відділу пільг та соціальних виплат УСЗН Любов Васькова
 

Всі новини →