Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Повідомлення про запровадження карантину по африканській чумі свиней на відкритій території Заводського району м. Миколаєва

04/02/2019

Запровадження карантину по африканській чумі свиней  на відкритій території Заводського району м. Миколаєва, що знаходиться на відстані близько 400 м від мкр. Велика Корениха та 250 м з лівої сторони від дороги на мкр. Мала Корениха: 
 Також повідомляємо що  28.01.2019 р. о II00 до Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини в телефонному режимі надійшло повідомлення від керівника з соціально- економічного розвитку мікрорайонів Велика Корениха та Мала Корениха м. Миколаєва про виявлення трупа свині на території сміттєзвалища, яке знаходиться на відстані 400 м від мкр. Велика Корениха та 250 м з лівої сторони від дороги на мкр. Мала Корениха.
28.01.2019 р. о 1220 на місце загибелі прибули спеціалісти Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини. При обстеженні виявлено труп кнура вагою близько 200 кг, віком приблизно 2,5 роки. З метою виключення африканської чуми свиней від трупа свині відібрано патологічний матеріал та о 0823 29.01.2018 доставлено до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, м. Дніпро.
Труп свині знищено шляхом спалювання. Місце знаходження та спалювання трупа і навколишня територія піддані дезінфекції.Також проведено обстеження місцевості, де знайдено труп свині. Інших трупів не виявлено. Походження трупу свині не встановлено. Можливе джерело занесення збудника хвороби не відомо. Звернення громадян стосовно захворювання свиней не надходило.
За результатами досліджень патологічного матеріалу в Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, м. Дніпро (звіт про результати досліджень № 000111 п.м/19 від 29.01.2019), в дослідженому матеріалі виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.
На позачерговому засіданні ДНПК при Миколаївській міській раді 29.01.2019 оголошено карантин (інфікований об'єкт, епізоотичне вогнище) на відкритій території Заводського району м. Миколаєва, що знаходиться на відстані близько 400 м від мкр. Велика Корениха та 250 м з лівої сторони від дороги на мкр. Мала Корениха.
Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від інфікованого об’єкту. В зону захисту увійшла частина мкр. Велика Корениха м. Миколаєва, обмежена вулицями Млинна, Лікаря Ніколенка, Ольвійська, Садова, Ясна Поляна, СВТ "Голубой купол", СВТ "Искра", СВТ "Бугская", СВТ "Бугский", СВТ "Каштан".
Встановлено зону нагляду мкр. Варварівка, територія мкр. Велика Корениха, обмежена вулицями Геологів, 8-го Березня, Набережна, Нова, Бориса Фармаковського, мкр. Мала Корениха м. Миколаєва, с. Зарічне, с. Весняне, с. Радісний Сад, с. Новобогданівка, с. Шурине Миколаївського району.
За даними Миколаївського міськвиконкому в зоні захисту обліковується 465 домогосподарств. Станом на 14-00 год. 30.01.2019 здійснено подвірні обходи 234 домогосподарств, при цьому виявлено 6 голів свиней в 2-х господарів. Тварини клінічно здорові. Робота продовжується.
 Повідомляємо  домогосподарства  Очаківського райну які утиримують свиней що в разі захворювання свиней звертайтесь за телефонами до лікарів  Очаківської районної державної лікарні ветеринарної медицини: (05154) 3-03-58; 3-03-37, та мобільними телефонами: 0673011935, 0977133402
 
 
 
    Начальник УАПР                                                                                      А.ПАЩЕНКО 
 

Всі новини →