Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Треба звести до нуля показники сказу диких тварин на Кінбурні

12/02/2020

11 лютого відбулося засідання колегії Очаківської районної державної адміністрації. Було опрацьовано питання, що стосувалися  ліквідації вогнища захворювання тварин на сказ на території Кінбурнського півострова. 
З першого питання доповіли керівники районних ланок ветмедицини та держпродспоживслужби - Майя Криворука та Людмила Ганус. Присутніх було поінформовано про ситуацію зі сказом тварин на Кінбурні, про реально проведені заходи відтоді, коли рік тому було лабораторно виявлено сказ у трупі шакала. По факту виявлення сказу, згідно інструкцій, проводилися засідання протиепізоотичної комісії, затверджувалися протоколи рішень. Але ці рішення не були виконані в повному обсязі. Не був проведений діагностичний відстріл тварин для аналізу рівня поширення цієї небезпечної хвороби. Зі слів керівників НПП «Білобережжя Святослава та РЛП «Кінбурнська коса» Юрія Козловського та Зіновія Петровича це сталося з об’єктивних причин: не вдалося вчасно оформити «дозволи» на відстріл, а потім закінчилися «ліміти». З боку адміністрації парку цього року вже відправлено звернення до облдержадміністрації: щодо отримання лімітів на діагностичний відстріл та щодо розробки положення  про регулювання чисельності диких тварин.
Але позитив все ж є. В жовтні місяці минулого року Держпродспоживслужбою України в рамках осінньої кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту було літаком розкидано вакцину (в спеціальних харчових приманках) в межах  Кінбурнського півострова. Такі заходи плануються і цього року. Тому, щоб нарешті дії всіх зацікавлених структур були вже повними і узгодженими, голова райдержадміністрації Олексій Допіра взяв ситуацію під свій контроль. Він зазначив, що складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, та акцентував увагу на необхідності здійснення в повному обсязі всіх протиепізоотичних заходів. Було рекомендовано керівникам НПП «Білобережжя Святослава та РЛП «Кінбурнська коса» приділити пильну увагу вчасному отриманню лімітів та дозволів на проведення санітарного відстрілу диких тварин для діагностичних цілей.  Також, очільник району запропонував всім виконавцям розробити спільний алгоритм послідовних дій. По-перше, треба проводити постійний моніторинг ситуації в природних парках. По-друге, вчасно направляти необхідні листи до вищих інстанцій для отримання дозвільних документів та адекватно реагувати на гальмування цього процесу. Тому що, за його словами, «сказ так просто не піде». А Кінбурнська коса є місце відпочинку людей, і треба щоб він був безпечним.
Також голова райдержадміністрації надав доручення щодо проведення окремої наради з протидії поширення сказу серед тварин приватного сектору району.
Сектор з питань взаємодії з громадськістю райдержадміністрації

 

Всі новини →