Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Полезахисні лісосмуги дуже потрібні!

04/02/2020

28 січня з цього питання провів нараду голова Очаківської райдержадміністрації Олексій Допіра. Про ситуацію з незаконної вирубки лісових насаджень та незаконного обігу деревини на території Очаківського району доповів директор ДП «Очаківське лісомисливське господарство» Володимир Туровський. Було зазначено, що критична ситуація з вирубки лісосмуг спричинена відсутністю прав власності на земельні ділянки під ними та контролю за їх використанням. Безгосподарність призвела до тотального знищення цих зелених насаджень. Це питання є болючим для всієї України. Як відомо, наші лісосмуги – це полезахисні штучні лісові насадження, створені на  полях з метою захисту посівів від суховіїв, пилових бур, для поліпшення водного режиму ґрунту й запобігання його ерозії, підвищення врожайності. Тому їх занепад дуже швидко призводить до незворотніх негативних змін в екології, особливо в сільському господарстві. Проблемна ситуація давно потребує свого вирішення.
Фахову думку з цього приводу висловив також начальник відділу Держгеокадастру Сергій Якусевич. Позицію керівників громад висвітлив голова Чорноморської ОТГ Андрій Дмитренко. Розглядались різні пропозиції, кого ж визначити власником лісосмуг з передачею на баланс. Чи це будуть сільгоспвиробники, тому що лісові насадження сприяють збільшенню врожаїв? Чи лісове господарство, як підприємство, що повинно піклуватися лісовими насадженнями? Чи сільські громади, яким надано право розпоряджатися землями державної власності? Логіка є у всіх трьох варіантах. Але присутні на нараді керівники усіх сільських громад визнали нереальним сьогодні в умовах обмеженості їх бюджетів самотужки займатися лісосмугами. Вони запропонували -  визнати земельні ділянки під лісосмугами як землі загального користування сільськогосподарського призначення, і прийняти відповідні рішення органами місцевого самоврядування. Це дасть можливість сільським громадам в чітко визначеному правовому полі впроваджувати заходи з охорони та відновлення лісосмуг, звичайно, за участі сільгоспвиробників, правоохоронних органів і небайдужої громадськості.
За підсумками наради рекомендовано сільським головам, головам ОТГ:
1.  Провести інвентаризацію  нерозподілених  земельних  ділянок сільськогосподарського призначення під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями, які передаються з колективної та державної  власності   у комунальну власність.
2. Прийняти на баланс сільських рад та ОТГ полезахисні лісові  смуги та   інші  захисні  насадження.
3. Прийняти  рішення щодо  формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями, які обмежують масиви земельних  ділянок та здійснити їх передачу  користувачам суміжних земельних  ділянок  для здійснення заходів агротехнічного обслуговування.
4. Спільно з ДП «Очаківське лісомисливське господарство» організовувати  на території відповідних сільських рад  роботу, спрямовану  на протидію та виявлення порушень законодавства щодо незаконної вирубки  полезахисних, лісових смуг із залученням до її проведення  депутатів  сільської ради,  суміжних землекористувачів, представників активної громадськості.     
5. Забезпечити оперативне повідомлення органів Національної поліції про факти порушення законодавства, пов’язані  з пошкодженням та незаконною вирубкою полезахисних, лісових смуг.

Матеріали опрацьовано юридичним відділом апарату РДА та сектором з питань взаємодії з громадськістю

 

Всі новини →