Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

28 жовтня - 75-та річниця вигнання нацистських окупантів з України

28/10/2019

Шановні жителі Очаківщини!
Щорічно 28 жовтня відзначається День  вигнання нацистських окупантів з України.

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009.

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході Другої світової війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів. В ході Другої світової війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути. Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!

 
 
 


                                                               Голова районної державної адміністрації                              Сергій Самоуков
 

Всі новини →