Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

УВАГА! Африканська чума свиней в Миколаївській області

21/08/2019

Зафіксовано виникнення африканської чуми свиней на території Врадїївського району Миколаївської області в лісосмузі на відстані 100 м. від траси Платоново - Кропивницький (132 кілометр).

18.08.2019р. о 9.30 год. до начальника Кривоозерського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Стахівої Т.М. надійшло повідомлення від співробітників національної поліції про виявлення трупів свиней на межі Врадіївського та Первомайського районів в лісосмузі на відстані 100 м. від траси Платонове - Кропивницький (132 кілометр).
О 10.30 на вказану місцевість для з’ясування обставин та відбору зразків патологічного матеріалу прибули спеціалісти Врадіївської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Кривоозерського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.
Спеціалістами виявлено 7 трупів свиней віком 2-4 місяці та ще 3 голів живих свиней. Власника тварин встановити не можливо. При огляді трупів тварин встановлено: кожні покрови без видимих змін, селезінка темно- червоного кольору, нирки з крапковими крововиливами, мезентеріальні лімфовузли без змін.Трьох живих поросят умертвили. Трупи тварин знищено шляхом спалювання.
Відібраний патологічний матеріал досліджено в Державному науково- дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ, 18.08.2019р. Встановлено діагноз - африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу № 010705 п.м./19).
На позачерговому засіданні ДНПК при Врадіївській райдержадміністрації 19.08.2019 оголошено карантин ( інфікований об’єкт, епізоотичне вогнище) територія лісосмуги на відстані 100 м. від траси Платоново - Кропивницький (132 кілометр).
Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від інфікованого об’єкту. В зону захисту увійшов населений пункт Полтавка Первомайського району.
Встановлено зону нагляду в радіусі 2 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону нагляду увійшли населені пункти Кумари, Адамовка Врадіївського району, Новоаднріївка та Петрівка Первомайського району.

                 Повідомляємо  домогосподарства  Очаківського району, які утримують свиней, що в разі захворювання свиней звертайтесь за телефонами до лікарів  Очаківської районної державної лікарні ветеринарної медицини: (05154) 3-03-58; 3-03-37, та мобільними телефонами:  0673011935,  0977133402

Інформація начальника УАПР  Очаківської райдержадміністрації  А.Пащенка

 

Всі новини →