Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Увага! Запроваджено карантин по африканській чумі свиней в місті Первомайськ

21/08/2019

Запроваджено карантин по африканській чумі свиней в місті Первомайськ Миколаївської області.15.08.2019 о 08.30 гр. Кокарук Л.П., яка мешкає в м. Первомайськ, вул. Радищева, 10 Б в телефонному режимі повідомила про загибель однієї голови свині віком 12 місяців лікаря-епізоотолога Первомайської РДЛВМ. О 08.50 на місце загибелі прибули спеціалісти Первомайської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Первомайського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області. Провели епізоотичне обстеження та встановили наступне.
В господарстві утримувалося 2 голови свиней віком 12 місяців, одна із яких загинула. Тварина, що загинула, почала хворіти 08.08.2019, при цьому була відмова від корму. При підвищені температури власниця звернулась за консультацією до ветеринара, який працює в ветеринарній аптеці. На п’ятий день хвороби (12.08.2019) на тілі тварини з’явились крапкові крововиливи. При проведенні термометрії, температура тіла свині, яка на момент обстеження була жива, становила 40,50 С. Тварина пригнічена, в’яла, відмовлялась від корму, без видимих зовнішніх змін.
Тварини придбані в минулому році з метою вирощування для власних потреб.
За лікувальною допомогою гр. Кокарук Л.П. до спеціалістів Первомайської РДЛВМ не зверталася.
Під час розтину трупу свині встановлено: на шкірі підчеревини багаточисленні крововиливи темно-синього кольору; селезінка не значно збільшена; брижові лімфовузли запалені, червоного кольору, не збільшені; серце з крововиливами у нижній частині; на слизових оболонках шлунку та кишечника змін не виявлено.
Відібраний патологічний матеріал досліджено в Державному науково- дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ, 16.08.2019р. Встановлено діагноз - африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу № 010635
П.М./19).
На позачерговому засіданні ДНПК при Первомайській міській раді, 16.08.2019, оголошено карантин на території приватного домогосподарства гр. Кокарук Л.П. та визначено епізоотичним вогнищем. Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища. В зону захисту увійшли м. Первомайськ (територія обмежена вул. Грушевського, мости через річки Синюху та Південний Буг, вул. Київську) частина вул. Братів Лісовців населеного пункту Грушівка Первомайського району. Затверджено план заходів.
Встановлено зону нагляду в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону нагляду увійшли частина м. Первомайськ, с. Грушівка, с. Мигія, с. Кінецьпіль, свиногосподарство ТОВ «Бузькі-пороги» Первомайського району.
Проведено умертвіння 1 голови свині. Трупи свиней знищено шляхом спалювання у відведеному місці, в приміщенні де утримувались свині проведена дезінфекція.
Проведено обстеження домогосподарств в зоні захисту та виявлено 46 голів свиней. Загиблих та хворих свиней не виявлено.
                  Повідомляємо  домогосподарства  Очаківського району, які утримують свиней, що в разі захворювання свиней звертайтесь за телефонами до лікарів  Очаківської районної державної лікарні ветеринарної медицини: (05154) 3-03-58; 3-03-37, та мобільними телефонами:  0673011935,  0977133402

Інформація начальника УАПР  Очаківської райдержадміністрації  А.Пащенка


 

Всі новини →