Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Доплата до мінімального страхового внеску

28/12/2018

 Сьогодні серед основних умов призначення пенсій є наявність певного страхового стажу людини, упродовж якого вона щомісяця сплачувала страхові внески, на суму, не меншу, ніж мінімальний страховий внесок.

У 2018 році необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком складає  25 років і з кожним наступним роком до 2018 року буде додаватиметься ще один рік. Таким чином у 2019 році необхідно вже буде мати 26 років, у 2020 році – 27 років …і з 2028 року 35 років).
За статтею 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування» (далi – Закон 1058) страховий стаж – це перiод (строк), упродовж якого особа пiдлягає загальнообов’язковому державному пенсiйному страхуванню та за який щомiсяця сплачено страховi внески в сумi, не меншій, нiж мiнiмальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в мiсяцях. Неповний мiсяць роботи, якщо застрахована особа пiдлягала загальнообов’язковому державному пенсiйному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний мiсяць за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внескiв є не менш нiж мiнiмальний страховий внесок. Якщо сума сплачених за вiдповiдний мiсяць страхових внескiв є меншою за мiнiмальний страховий внесок, цей перiод зараховується до страхового стажу як повний мiсяць за умови вiдповiдної доплати до суми страхових внескiв таким чином, щоб загальна сума сплачених коштiв за вiдповiдний мiсяць була не меншою, нiж мiнiмальний страховий внесок.
Отже, якщо особа не має необхідного страхового стажу, але в її трудовій діяльності починаючи з 01.01.2004 є періоди, коли вона працювала неповний робочий час, прийнята на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнена не останнім днем календарного місяця, перебувала у відпустці без збереження заробітної плати (статті 25 та 26 Закону № 504/96-ВР) тощо та отримувала заробітну плату у розмірі, меншому мінімального, вона може  здійснити доплату до мінімального страхового внеску. Ця норма поширюється також на фізичних осіб - приватних підприємців спрощеної системи оподаткування, які не мали обов’язку щодо сплати мінімального розміру страхового внеску з урахування частини сплаченого єдиного (фіксованого) податків впродовж 2004-2010 років. 
Застрахована особа, яка підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та бажає зарахувати неповний місяць роботи до страхового стажу як повний місяць, подає до органів Пенсійного фонду заяву відповідного зразка. Спеціалісти управління Фонду на підставі даних персоніфікованого обліку про періоди, за які застрахована особа бажає здійснити доплату у сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, складає повідомлення – розрахунок, в якому розрахована сума доплати.
Застрахована особа здійснює доплату протягом 10 календарних днів з дня його отримання.  Також застрахована особа, які здійснює доплату, формує і подає до органів Пенсійного фонду України сама за себе відомості про суми доплати встановленого зразка.
Доплати до суми більшої, ніж мінімальний страховий внесок, законодавством не передбачено.
 
Очаківське об’єднане управління ПФУ
 

Всі новини →