Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

У рамках Всеукраїнського тижня права держслужбовці вдосконалили знання з законодавства України

14/12/2018

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права, метою проведення якого є ознайомлення із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати.

Так, 10 грудня в рамках тиждня права  структурні підрозділи апарату та структурні підрозділи Очаківської районної державної адміністрації прийняли участь у «круглому столі»  та прослухали  інформаційні лекції про реалізацію і захист прав людини, які закріплені в Конституції України та інших законодавчих актах, а також прослухали повідомлення про заходи, які вживаються державою з метою їх реалізації.
 
 
Даний захід був присвячений 70-річчю з дня прийняття Загальної декларації прав людини.
 
Зокрема під час лекції співробітники райдержадміністрації дізнались, що права будь-якої людини є універсальними, тобто належать усім людям у будь-яких ситуаціях незалежно від соціального становища. Ніхто не може позбавити людини його права. Права людини і громадянина в Україні можуть обмежуватись тільки у випадках, прямо передбачених Конституцією. Разом з тим існують такі права, котрі не можуть бути обмежені в жодному разі, наприклад, право на життя і право захищати своє життя і здоров’я.
 
В  заході також прийняла участь представник Очаківського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Миколаївської області  Ротарь Т.А., яка провела роз’яснення про  прядок проведення перерахунку пенсій.   
 
 
Начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна розповіла про Загальну декларацію прав людини та практику Європейського суду з прав людини, а саме: Законопроект №2018 "Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо права на зміну по-батькові)" Законопроект №4639 "Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантування реалізації конституційного права людини на страйк" Законопроект №6581 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення порушень прав та свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод)" тощо.
 
Також було роз’яснено, що 23 листопада 2017 року Президентом України підписано Закон про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України. Цей нормативно-правовий акт покликаний внести істотні новації до діючого цивільного процесуального законодавства України, зробити процес захисту прав та законних інтересів у рамках цивільної юрисдикції максимально швидким, ефективним та прозорим.
Присутнім були роздані тематичні буклети, Бюлетені Міністерства юстиції України та розміщено на інформаційному стенді плакат «Я маю право».

Всі новини →