Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Відповідальність роботодавців за найманих працівників

08/10/2018

 Основними джерелами збільшення надходжень до Пенсійного фонду України є збільшення заробітної плати та зростання кількості застрахованих осіб, в тому числі за рахунок детінізації зайнятості. Тому, реагування на виявлені ознаки порушень законодавства про працю є одним із основних завдань Пенсійного фонду України.

Проблема тіньової зайнятості має дві сторони:
- одна з них нагальна – це недоотримання коштів місцевими бюджетами, несплата єдиного соціального внеску, з якого виплачується пенсія. 
- інша сторона, яка проявиться значно пізніше — це втрата права на пенсію. І це – гарантована бідність. 
Можливо, ще не всі знають, що сьогодні для пенсії необхідно як мінімум 25 років страхового стажу. Щороку розмір необхідного стажу буде збільшуватися на 1 рік до 35 років. Якщо ти працюєш нелегально, пенсії не буде, тільки в дуже поважному віці соціальна допомога. 
Конституція України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя, отримуючи у винагороду за працю заробітну плату, не нижчу за визначену законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності й господарювання. 
Проте, як показує практика, окремі роботодавці свідомо ігнорують положення Основного Закону, виплачуючи працівникам зарплату чи її частину «в конвертах». 
За таке безвідповідальне ставлення роботодавців до своїх працівників, а саме недотримання ними норм виплат та інші порушення трудових відносин чинне законодавство передбачає значні фінансові санкції. 
Зокрема, за допущення працівників до роботи без оформлення трудового договору або за виплату заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податків, а також за прострочення виплати зарплати та інших нарахувань на термін більше місяця роботодавцеві загрожує штраф розміром від 111 169 до 111 690 гривень (станом на 01.01.2018 р.) за кожного неоформленого працівника. 
Недотримання мінімальних державних гарантій з оплати праці карається стягненням з керівника штрафу в розмірі десяти мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (станом на 1 січня нинішнього року – 37 230 грн.). 
Окрім фінансової та адміністративної відповідальності, за порушення трудового законодавства передбачена й кримінальна відповідальність. У разі скоєння грубого порушення роботодавець карається штрафом від 34 000 до 51 000 грн., або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років. 
Варто зауважити, що у 2018 році штрафи до працедавців, які використовують найману працю без належно оформлених з працівниками трудових відносин, є досить високими, тому кошти, заощаджені за рахунок застосування схем ухилення від сплати страхових внесків чи їх мінімізації, порівняно з матеріальними втратами у вигляді штрафних санкцій є мізерними. 
Очаківське об’єднане управління закликає роботодавців неухильно дотримуватися норм трудового законодавства, аби самим не зазнавати фінансових втрат та забезпечити соціальний захист, гідну зарплату та майбутню пенсію своїм працівникам. 
 
Очаківське об’єднане управління ПФУ
 

Всі новини →