Очаківська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Документи РДА Доступ до публічної інформації Електронне звернення

Новини

Неправильний звіт – втрачений стаж

19/06/2018

 Працівникам Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області часто доводиться стикатись з проблемами по заповненню звітності та веденню Реєстру застрахованих осіб. Тому, спеціалісти управління спільно із органами ДФС у співпраці зі страхувальниками проводять роботу над виправленням такого становища, тому що суми єдиного внеску в помилкових звітах не розносяться персональними обліковими картками застрахованих осіб, що безпосередньо негативно впливає на обчислення їх страхового стажу.

Типовими помилками страхувальників є некоректне відображення сум та періодів по листкам непрацездатності або нарахування та відображення сум відпускних за поточний та на майбутній періоди. 
Наслідками помилкових звітів є, насамперед, не занесення інформації про страховий стаж, заробіток, трудові відносини, пільговий стаж по особі до персональної облікової картки застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб, яка зберігається в Пенсійному фонді України протягом усього життя особи, а після її смерті – протягом 75 років на паперових та/або електронних носіях. А відсутність цієї інформації не дає права на підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і використання інформації для призначення всіх видів державної соціальної допомога та пенсій, або  іншими словами цей період не зараховується до стажу.
Слід зазначити, що якщо до 1 січня 2018 року для призначення пенсії за віком було достатньо 15 років страхового стажу, то з початку року право на призначення пенсії за віком мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років.  Крім того, на наступні 10 років закладено щорічне збільшення на 12 місяців норми страхового стажу для визначення права на пенсію. Таким чином, у 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше 35 років.
Незважаючи на те, що функцію прийому звітності покладено на органи ДФС, Пенсійний фонд продовжує займатися обробкою всієї звітності, що надходить від платників єдиного внеску. Програмними засобами Пенсійного фонду спеціалістами контролюється звіт, встановлюється правильність поданого звіту, здійснюється моніторинг помилкових звітів.
На сьогодні одним із важливих завдань для органів Пенсійного фонду України залишається формування та ведення обліку осіб у реєстрі застрахованих осіб, їх ідентифікація у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. 
Звертаємо увагу кожного страхувальника - заповнення таблиць звітності, що стосується потреб ведення реєстру застрахованих осіб, – справа не другорядна, коли йдеться про повне зарахування страхового стажу працівників та визначення належних їм соціальних виплат.
 
Шановні страхувальники! 
З метою уникнення помилок та коректного відображення інформації в реєстрі застрахованих осіб, спеціалісти управління завжди нададуть  Вам  консультативну допомогу при заповнені звітів з ЄСВ (Д4. – табл.5,6,7). 
Для впевненості в правильності заповнення та наступного самоконтролю пропонуємо вам зареєструватися на ВЕБ-порталі ПФУ http://portal.pfu.gov.ua.
 
Звертаємо увагу, що в  звіті необхідно вказувати актуальний телефон виконавця, для своєчасного реагування на недоліки та помилки у звіті.
 
За консультацією можна звертатися до Очаківського об’єднаного управління за адресою: каб.18  м.Очаків, вул.Лоцманська, 21  або за телефоном (05154) 3 03 07
     каб.11 смт.Березанка, вул.Центральна, 31 або за телефоном (05153) 2-21-86
 
Очаківське об’єднане управління ПФУ
 

Всі новини →